Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna Riigikogu menetlusse alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise eelnõu, mis kordab sõna-sõnalt tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski poolt ellu kutsutud valdkonda kompleksset käsitlevat eelnõu, mida valitsus ei ole enam kui poole aasta jooksul suutnud kooskõlastada.

Eelnõu põhineb alkoholipoliitika rohelisel raamatul ning sellega karmistatakse piiranguid nii alkoholireklaamile kui ka alkohoolsete jookide kättesaadavusele. „Hoolimata lubadusest eelnõu kohe-kohe vastu võtta, ei ole valitsus suutnud selles osas kokku leppida,“ ütles eelnõu Riigikogule tutvustanud Keskerakonna fraktsiooni liige Andrei Novikov. „Samasugune olukord iseloomustab hästi nii valitsuse töö- kui ka otsustusvõimet.“

„Otsustamatuse taga kannatavavad aga valdkonnad, mis on ühiskonnas tõesti olulised ja vajavad lahendamist juba täna, mitte aga siis, kui keegi on saadetud ära Kadriorgu või Brüsselisse,“ lausus Novikov.

„Riigikogust on saanud pigem valitsuse kummitempel, millele on jäetud kohustus vajutada nuppu, kuid võetud ära õigus mõelda ja viia ellu oma nägemust. Osades inimestes tekitab selline olukord frustratsiooni ja soovi Riigikogust lahkuda, kuna ei ole võimalust teostada seda, mille eest erakond peab valitsuses seisma. Kui valitsus ei suuda töötada, siis tuleb Riigikogust saata selles osas selge signaal, et viimane pole mitte ainult organ, mis osaleb protsessis sõnadega, vaid ka organ, mis on võimeline looma seadusandlust ja kujundama õigusruumi,“ lisas Novikov.

Lisainfo:
Andrei Novikov
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige
Tel: 56 475 830

Tagasiside