Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon otsustas täna pöörduda õiguskantsleri poole, et saada tema arvamus keelatud rajatiste kõrvaldamise seaduse eelnõu kohta.

„See eelnõu on õiguslikult küündimatu,“ ütles Keskfraktsiooni esimees Ain Seppik. „Eelnõus esinevad mõisted on ebaselged ja mitmeti tõlgendavad. Samuti on eelnõu eesmärk ebamäärane ja arusaamatu.“

Seppiku sõnul pannakse eelnõuga lisakohustusi kohalikele omavalitsustele, kuid eelnõu jätab näitamata, kus on lisakohustustega kaasnevate kulude katteallikad. „Seoses sellega otsustas keskfraktsioon pöörduda arvamuse saamiseks õiguskantsleri poole ja mitte toetada antud eelnõu vastu võtmist Riigikogus,“ selgitas Seppik.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimehe Evelyn Sepa sõnul on naiivne arvata, et selle eelnõuga võideldakse nn pronksõduri vastu ja et eelnõu on sel eesmärgil hea ja õige.
„Tegemist on õigusliku käkerdisega,“ ütles Sepp.“Sellise eelnõu seaduseks saamisel satuks Eesti olukorda, kus tulevasel justiitsministril tuleb menetleda kõigi esemete, rajatiste, kunstiteoste, jms keelamist ja kõrvaldamist, kui nende juures provotseerida väiksemgi avaliku korra rikkumine või anda mõista, et selline asi võib juhtuda.“

Sepa sõnul võib samahästi Estonia teatrisaalis mõni kodanik nõuda tolle ajaloolise saali laemaali kõrvaldamist, rääkimata suvalise monumendi äraviimist, kui see tekitab poliitilisi või kunstilisi eriavamusi.

„Tegemist on maitsetu, ebaproportsionaalse ja rumala eelnõuga, millega selle algatajad panevad Eesti sarnasesse olukorda, kuhu sattus Prantsusmaa hiljaaegu oma genotsiidi eitamise kriminaliseerimise otsusega,“ selgitas Sepp. „Olgu märgitud, et eelnõu ei puuduta sugugi Eestit okupeerinud riikide ülistamist, vaid suvalist avaliku korra rikkumist inspireerida võiva objekti, asja, eseme keelustamist.”

Lisainfo:
Evelyn Sepp
KE fraktsiooni liige
51 06 205

Tagasiside