Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Jaanuaris Tapa erikoolis toimunud mässust on tänaseks möödas enam kui kuu ning olukord erikoolis pole kahjuks senini paranenud. Olgugi et haridusminister lubas antud probleemiga koheselt tegeleda, on reaalsus paraku teistsugune.

Koolist on lahti lastud järelevalvetöötajate juht ning lahkunud on täiendavalt veel mitu järelevalvetöötajat. Tänase seisuga on koolis vaid kolm meessoost järelevalvetöötajat ning nemad viibivad koolis vaid öises vahetuses. On raske näha, kuidas plaanib ministeerium lahkunud töötajad asendada, seda eriti olukorras, kus järelevalvetöötajatel puuduvad endiselt reaalsed mõjutusvahendid ja palk ulatub vaid 480 euroni kuus. Järelevalvetöötajate puudumine lükkab kooli aga sügavamasse kriisi ning on oht, et õpilased hakkavad omavolitsema.

Antud probleemidega seoses andis Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna haridus- ja teadusministrile üle ka arupärimise, kus muuhulgas oodatakse vastust järgmistele küsimustele: milliseid meetmeid on ministeerium olukorra parandamise nimel Tapa erikoolis kuu aja jooksul rakendanud? Kui tõenäoliseks peate, et keegi on nõus tänase palga ja tingimuste juures Tapale järelevalvetöötajana tööle asuma?

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
Keskfraktsiooni pressinõunik
 

 

Tagasiside