Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Endise haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul ei näita haridusministeeriumi täna välja arvutatud palgatase kohe kindlasti Eesti keskmise õpetaja seisukorda. Kui valimisse pole kaasatud tuhandeid osakoormusega töötavaid õpetajaid, siis pole antud keskmine kuigi tõsiseltvõetav. Pealegi ei suurenda statistikaga manipuleerimine õpetajate palka.

„Aaviksoo keskmist õpetajat ei eksisteeri. Minister arvestab, et kõikides gümnaasiumiklassides üle Eesti on keskmiselt 28 õpilast ja esimesest septembrist juba 32 õpilast. Reaalsus on aga teistsugune. Muidugi on olemas õpetajaid, kes töötavad osakoormusega aga on ka neid, kes töötavad pooleteise või kahe koha peal. Ministeeriumi arvutuskäik ei näita kohe kindlasti keskmise Eesti õpetaja palka. Kui õpetajate palk oleks reaalsuses 976 eurot, siis ei oleks ühiskonnas nii suurt rahulolematust ning õpetajad ei räägiks uuest streigist,“ sõnas Mailis Reps.

Reps lisas: „Selle asemel, et statistikat väänates vaielda, võiks minister Aaviksoo avalikustada omavalitsustele eraldatava palgatoetuse arvutuskäigu ning metoodika. Tänaseks ei ole minister julgenud seda teha, kuigi omavalitsusjuhid on seda korduvalt küsinud. Kui ministril ei ole rahaeraldamise metoodikat, mille alusel ta lubas õpetajatele palgatõusu, siis oleks aus tunnistada, et õpetajatele antud lubadused olid katteta.“
 

Tagasiside