Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis teisipäeval, 8. mail esimese lugemise Keskerakonna fraktsiooni algatatud Tulumaksu seaduse muutmise seadus, mis jõustumisel kaotab tööandjatele maksu töötaja spordiga tegelemise kulude katmiselt 500 euro ulatuses aastas.

„Riiklik poliitika peaks suunama tööandja vältima oma töötaja terviseriske ning väärtustama tervislikku eluviisi ja ennetama tööga seotud haiguseid,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

„Tervisliku elustiili toetamine aitab tulevikus kokku hoida ravikulusid ning töötajate parem tervis säästab nii tööandjale kui Haigekassale haiguspäevade hüvitisi. Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri arvutused näitavad, et iga töötervise edendamisse investeeritud euro toob tööandjale tagasi 2,5 – 4,8 eurot,“ rõhutas Simson.

Simson lisas, et samasisuline eelnõu on olnud Riigikogus arutlusel juba mitme koosseisu jooksul. „Kui 2009. aasta suurte eelarvekärbete läbiviimisel pandi tööandjatele kohustus katta töötajate 5 haiguspäeva, siis lubati lisamaksu alt vabastada ka tööandjate kulutused töötajate tervisesse. Antud eelnõu seaduseks saamine aitaks tänasel valitsusel lunastada ka see senitäitmata lubadus.“

 

Tagasiside