Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu täiskogu istungil tuleb esimesele lugemisele Keskerakonna algatatud tulumaksuseaduse muutmine, mis suurendaks omavalitsuste sissetulekuid.

Keskerakonna omavalitsuskogu esimehe Kersti Sarapuu sõnul taotleb Keskerakond omavalitsuste tulubaasi taastamist kriisieelsel tasemel.

Saadiku hinnangul aitaks taoline samm parandada kohalike omavalitsuste võimekust neile antud ülesannete täitmisel ja teenuste pakkumisel.

„Meie ettepanek on tõsta omavalitsustele riigikassast laekuv tulumaksu osa 12,13 protsendini ja see sisaldaks endas nii kriisieelset tulubaasi kui ka maamaksu kaotamise kompenseerimist. Täna on vastav osa 11,6 protsendi suurune. Tulubaasi tuleks tõsta järk-järgult järgmise kolme aasta jooksul. Omavalitsuste tulumaksu osa vähendati majanduskriisi ajal ning tegemist pidi olema ajutise meetmega. Arvestades, et viimastel aastatel on meie majandus olnud kasvuteel ning peaministri hinnangul vajame vaid peenhäälestust, oleks õiglane, kui lõpuks taastataks ka omavalitsuste sissetulekud õiglases mahus,“ sõnas parlamendi rahanduskomisjoni liige Kersti Sarapuu.

Sarapuu jätkas: „Tugevad omavalitsused tagavad meie riigi kestmise. Loodan, et koalitsioonisaadikud tulevad meie ettepanekuga kaasa ja näitavad täna, et ka nemad seisavad omavalitsuste tulude eest. Haldusreformi valguses on selge, et omavalitsuste tuludega peab tegelema.“

Lisainfo:
Kersti Sarapuu
Tel: +372 50 391 13

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside