Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon esitab täna Riigikogule eelnõu, mis jõustumisel tõstab lapsehooldustasu kaks ja pool korda. Eelnõu jõustumisel makstakse 191 euro ja 75 sendi suurust tasu lapse kuni kolmeaastaseks saamiseni.   

„Kui kehtiv peretoetuste süsteem toetab eelkõige lapse sündi, siis Keskerakond teeb ettepaneku toetada peresid ka pärast vanemapalga lõppemist,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps, „meie poolt pakutav lahendus võikski olla omamoodi täiendus vanemapalga süsteemile.“

„Meie poolt läbi viidud küsitluse andmetel on lapsevanemate seas suurim ootus just see, et toetataks lapse kasvatamist pooleteisest kolmanda eluaastani. Ka emeriitprofessor Ene-Margit Tiit rõhutas Riigikogus esinedes, et vanemapalga efekt on nõrgenenud, sest riik pole järgmiste meetmega järele tulnud ja peaks nüüd andma sõnumi, et hoolib lastest,“ märkis Reps. „Kuna koalitsioon tegeleb hetkel peretoetuste ümber kujundamisega, siis on väga õige aeg arutleda ka selle üle, kuidas rohkem toetada väikelastega peresid ja loodetavasti tõsta seeläbi sündivust.“

„Erinevad uuringud näitavad, et valdav osa lapsevanematest soovib lapsega kodus olla kauem kui lapse pooleteise aastaseks saamiseni. Vanemapalga lõppemine piirab aga selle võimaluse kasutamist oluliselt,“ rääkis Reps.

Reps rõhutas, et lapsehooldustasu pole tõstetud alates 2000. aastast, kuigi selle esialgne idee oli maksta toetust alampalga suuruses, täna pole see aga kuidagi alampalgaga võrreldav.

Riiklike peretoetuste seadus sätestab hetkel lapsehooldustasu suuruseks kuni kolmeaastast last kasvatavale vanemale 38,35 eurot kuus iga kuni kolmeaastase lapse kohta.

Tagasiside