Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna menetlusse kaugkütteseaduse ja korteriomandi- ja korteriühistuseaduse muutmise seaduse, mille eesmärgiks on tagada, et soojusvarustuse katkestamisega ei seataks ohtu nende korteriomanike omand, kes on oma arved maksnud õigeaegselt ning soojusettevõtja ees kõik kohustused täitnud. Lisaks pakutakse seadusmuudatusega välja otselepingute sõlmimise võimalus.

„Meie hinnangul on lubamatu, et ausalt arveid tasunud korteriomanikud kannatavad nende tõttu, kes oma võlgnevusi tasuda ei suuda. Tänane seadus võimaldab teenusepakkujal keerata küte kinni tervel majal, vaatamata sellele, et osad omanikud on omad arved tasunud. See aga muudab terve maja elamiskõlbmatuks. Soovime muuta seadust seesuguselt, et kütteteenuse pakkujal puuduks õigus kütte kinnikeeramiseks, kui see kahjustab inimeste kinnisvara,“ sõnas Ida-Virumaalt parlamenti valitud Martin Repinski.

Eelnõu algataja Olga Ivanova sõnul sai probleem alguse viimase majanduskriisi ajal, kui sagenesid juhtumid, kus korterelamu mõnede võlgnike tõttu katkestas soojusettevõtja elamu soojusvarustuse tulenevalt põhimõttest, mille kohaselt vastutavad soojuse müügilepingu rikkumise eest kõik korteriomanikud ühiselt.

„Taoline olukord sunnib meid seadust muutma. Teeme täna menetlusse antud eelnõuga ettepaneku, et inimestel peaks edaspidi olema õigus sõlmida teenusepakkujaga ka individuaalseid lepinguid. Sellisel juhul ei mõjutaks arveid mittetasuvad omanikud teiste heaolu enam niivõrd suurel määral. Tegemist oleks konkreetse sammuga tänase mureküsimuse lahendamiseks. On äärmiselt kahetsusväärne, et riik lihtsalt käed rüpes edasi istub,“ lõpetas Riigikogu õiguskomisjoni liige Olga Ivanova.

Lisainfo:
Olga Ivanova
Tel: 53 735 766

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: 53 474 246

Tagasiside