Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed ei toetanud täna parlamendis kolmanda lugemise läbinud haldusreformi seaduse eelnõud, sest antud seadus ei lahenda keskerakondlaste hinnangul maapiirkondade probleeme. Keskerakonna omavalitsuskogu esimehe Kersti Sarapuu sõnul on vastuvõetud seaduseelnõu poolik lahendus, mis omavalitsustele midagi juurde ei anna. Sisu täiendamise teemal polnud aga valitsus võimeline kompromissi otsima.

„Haldusreformi on arutatud ja plaanitud juba enam kui 20 aasta, kuid see ei takistanud valitsusel ikkagi puudulikku lahendust vastu võtmast. Seejuures ei ole arvestatud ei opositsiooni ega kohalike omavalitsuste seisukohtadega. Ka omavalitsusliidud seisavad taolisele haldusreformile vastu. Kahju, et sisust tähtsamaks sai taaskord poliitiliste punktide püüdmine – saab ju nüüd hüüda, et haldusreform on tehtud! Meie jaoks ei ole seesugune sisutu reform aktsepteeritav ja seetõttu hääletasime sellele ka vastu,“ rääkis Kersti Sarapuu.

Sarapuu tuletab meelde, et opositsioon esitas antud seadusele mitusada muudatusettepanekut ning valitsuse otsus muudatusi mitte toetada, tõi kaasa ka ööistungid. Paraku ei suutnud ka opositsiooni rakendatud obstruktsioon haldusreformile sisu juurde anda.

„Keegi ei vaidle, et haldusreformi on Eestile vaja, kuid mitte sellisel kujul. Täna vastu võetud reform on kokkuvõttes vaid Eesti kaardi mehhaaniline ümberjoonistamine ning tegelik sisu tuleb kaheksateistkümne täiendava seaduseelnõuga. Täna haldusreformi poolt hääletanud saadikud ostsid justkui põrsa kotis. Jääme huviga ootama, milliseks kujuneb seadus tegelikkuses. Sest on selge, et ilma sisuta sellest haldusreformist asja ei saa,“ lõpetas Sarapuu.

Lisainfo:
Kersti Sarapuu
Tel: +372 50 391 13

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside