Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed kohtusid täna potentsiaalse presidendikandidaadi Marina Kaljurannaga.

Fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul kulges kohtumine sõbralikus õhkkonnas ning suurim diskussioon kerkis kandidaadi sisepoliitilise kogemuse üle arutledes.

„Marina Kaljuranna tugevus seisneb vaieldamatult välispoliitilistes küsimustes ning ka rahvas teab teda peamiselt tugeva diplomaadi ning välisministrina. Selles vallas küsimust pole. Selgusetu on aga tema tugevus ja positsioon sisepoliitikas. Meie jaoks on tähtis, et tulevane Eesti Vabariigi president oleks ennekõike siseriiklikult pädev ning omaks märkimisväärset autoriteeti. Uurisime Marina Kaljurannalt, kas ja kuidas plaanib ta end presidendiks saades kehtestama hakata ning millisena näeb tema Eesti tulevikku,“ rääkis Kadri Simson.

Simson jätkas: „Marina Kaljurand omab tuntavat Reformierakonna toetust. Eesti poliitika vajab tänasest enam naisi juhtivatele positsioonidele ning selles valguses tuleb Kaljuranna ponnistusi toetada. Kui võrrelda Marina Kaljuranda mõne teise väljakäidud kandidaadiga, siis julgen väita, et tal on üks tugevamaid mandaate presidenditooli taotlemisel.“

Rääkides Keskerakonna enda kandidaatidest sõnas Simson, et selles küsimuses saabub lõplik selgus juba üsna pea, täpsemalt 11. juunil toimuval erakonna volikogul.

„Keskerakonnast on kerkinud mitu tugevat kandidaati, kelle vahel teeb erakonna volikogu valiku juba 11. juunil. On selge, et kui me otsustame erakonnana enda kandidaadiga välja tulla, siis me kõik toetame seda inimest. Keskerakond on Eesti suurim erakond ning meie inimesed ootavad, et me näitaksime presidendi valimiste kontekstis initsiatiivi. Samas on selge, et me peame jätkuvalt kohtuma ka teiste erakondade kandidaatidega, et olla kursis nende vaadete ning seisukohtadega ja omada ülevaadet, mida võiks neilt presidendina oodata,“ lõpetas Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside