Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Järva- ja Viljandimaa valimisringkonnast Riigikokku valitud parlamendisaadik Mailis Reps edastas täna keskkonnaminister Marko Pomerantsile arupärimise, millega soovitakse juhtida tähelepanu probleemidele, mida põhjustavad Viljandi järvel liiklevad jetid ja kaatrid.

Rahvasaadiku sõnul ajendas teda vastavasisulist arupärimist koostama kohalik aktiiv, kes probleemile tähelepanu juhtisid ning rahvasaadikute abi palusid.

„Külastasime möödunud nädalal fraktsiooniga Viljandit ning kohalikud juhtisid meie tähelepanu probleemidele Viljandi järvel, mis vajavad keskkonnaministri sekkumist. Nimelt on kohalike hinnangul Viljandi järvel toimuv jetide ja kaatrite veeliiklus seadnud ohtu järve elustiku toimimise, sest nad ei arvesta kehtivate normidega. Sellise tegevusega seatakse ohtu järvel viibivad kalamehed, puhkajad, süstasportlased ning sõudepaadi laenutanud turistid. Kuna varasemad pöördumised pole ministrit tegutsema pannud, proovime omalt poolt probleemi lahendamisele kaasa aidata,“ rääkis Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps.

Veeseaduse järgi on veesõidukite lubatud maksimaalseks sõidukiiruseks Eesti sisevetel 30 km/h, kuid väidetavalt ei pea suur osa Viljandi järvel sõitvatest jetidest sellest kinni. Keskkonnainspektsiooni Viljandimaa bürool lasub kohustus järvel sõidukite kiirusi mõõta, kuid asutusel pole piisavalt tehnilist varustust, millega sõidukite kiirusi kontrollida.

Reps jätkas: „Soovime ministrilt kuulda, miks ei teostata järvel suvisel ajal kiiruskontrolli, eriti arvestades pidevaid probleeme. Tegelikult on imelik, et jetisõidud Viljandi järvel üldse lubatud on, sest seaduse kohaselt ei tohiks jetid järvel lubatud olla. Arvestades, et järv kuulub Natura 2000 alade hulka, tekib ka küsimus, kuidas mõjutab seesugune veeliiklus Viljandi järve looduskaitsealast seisundit.“

„Viljandimaa elanikud on probleemiga seoses kirjutanud keskkonnaministrile, Viljandi maavanemale ja Viljandi linnavolikogule ning nõudnud keskkonnahoidliku elukorralduse taastamist Viljandi järvel. Nüüd pöörduti ka meie poole ning me soovime nende püüdlustele kaasa aidata,“ lõpetas Mailis Reps.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside