Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algas Berliinis maailma suurim põllumajandus- ja toidumess Rahvusvaheline Roheline Nädal 2016 (Internationale Grüne Woche), kus Eesti on esindatud juba 23. korda. Messist võtavad osa ka Riigikogu keskerakondlastest maaelukomisjoni liikmed Siret Kotka ja Martin Repinski, kelle sõnul peaks Eesti veelgi enam panustama taolistel messidel osalemisele, sest just nii on võimalik Eesti toit maailma viia.

„Eesti põllumajandusel on mitme erineva kriisi tõttu võrdlemisi rasked ajad ning ühest võluvitsa seisu parendamiseks ei ole. Me teame, et Venemaale rakendatud sanktsioonide tõttu on paljud meie toidutootjad tõsises hädas. Grüne Woche on nende jaoks ideaalne koht, kus oma tooteid turundada. Olen seisukohal, et Eesti riik peaks taolistesse messidesse veelgi enam panustama. Vaid see kindlustaks meie toodete jõudmise välisturgudele ja tagaks ekspordi kasvu,“ sõnas Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.

Samuti messil viibiva riigikogulasest Konju talu peremehe Martin Repinski sõnul on Eestil tänavu küll väga tugev esitlus, kuid mahult jäädakse naabritele selgelt alla.

„Eesti väljapanek on ilus ja pakutav toit kvaliteetne, kuid me jääme massilt selgelt teistele alla. Näiteks Läti ja Leedu väljapanekud on Eesti omast kordades suuremad. Kui meie soov on, et Eesti toit messil rohkem silma jääks, peab valitsus selleks rohkem panustama. Siin ei piisa vaid sellest, et me pakume tõeliselt kvaliteetset toitu. Suuremaks pinnaks on küll vaja rohkem rahaliselt panustada, kuid saadav kasu oleks kordades suurem,“ sõnas maaelukomisjoni liige Martin Repinski.

Maailma suurim põllumajandus- ja toidumess Rahvusvaheline Roheline Nädal 2016 (Internationale Grüne Woche) kestab 15.- 24. jaanuarini. Keskerakonna saadikud viibivad messil pühapäevani.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside