Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni liikme Mihhail Korbi sõnul näitab Estonian Airi juhi Jan Palmeri tänane avaldus seda, et Eesti õhu töötajatel puudub reaalsuses muu võimalus, kui ise lahkumisavaldus esitada ning seeläbi koondamistasust ilma jääda.

„Palmeri tänane väljaütlemine näitab selgelt, et Estonian Air ei kavatsegi oma töötajatele mingisugust kompensatsiooni maksta. Kaks väljakäidud valikut on sisuliselt omal soovil lahkumised, mis koondamistasu ei taga ning kolmas variant tähendab seda, et võid oodata kaua aega ning täies mahus koondamistasusid ikkagi ei saa. Leian, et taoliste olematute valikute väljakäimine on täiesti lubamatu,“ sõnas Mihhail Korb.

Korb jätkas: „Leian, et Estonian Airi töötajad tuleb koondada nagu kord seda ette näeb ning neile tuleb välja maksta ka vastavad koondamistasud. Tegemist ei ole valdkonnaga, kus astud lihtsalt konkurendi uksest sisse ja saadki jätkata oma senise eriala ning professiooni peal. Riigiettevõtte selline käitumine on pehmelt öeldes hämmastav. Taolised skeemitamised ja kantimised ei kõlba mitte kuskile!“

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Lisainfo:
Mihhail Korb
[email protected]

Tagasiside