Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna sai Riigikogus lõpu haldusreformi eelnõu teine lugemine, mille menetlemist opositsioon vaheaegade võtmisega venitas. Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul toetab Keskerakond haldusreformi sellisel kujul tagasilükkamist, sest tegemist on dokumendiga, millel puudub sügavam sisu. Kahetsusväärsel kombel pole aga valitsuskoalitsioon reformi üle diskuteerimisest huvitatud.

„Oleme ööistungite käigus ja ka enne nende algust püüdnud valitsuskoalitsiooniga haldusreformi teemal ühisele pinnale jõuda, kahjuks tulutult. Meie hinnangul on väär, et me võtame vastu haldusreformi, mis ei anna meile midagi peale õhku jäävate lubaduste ja esialgse raamistiku. Me soovime näha sisulist reformi, sest Eesti ei vaja järjekordset poolikut lahendust,“ sõnas Kadri Simson.

Rahvasaadiku hinnangul ei tasu kohalikel omavalitsustel ja maapiirkondade inimestel valitsuse haldusreformile suuri lootusi panna. „Tegemist ei ole kindlasti kavaga, mis aitaks maaelul püsima jääda. Ainus muudatus, mida see reform kaasa toob, on mõne omavalitsuse mehaaniline liitmine, mis annab võimaluse omavalitsustele uusi nimesid panna. Sellega aga reform sisuliselt piirdubki.“

„Tasub endalt küsida, kas haldusreformi vastuvõtmine annab omavalitsustele suurema tulubaasi või otsustusõiguse ja finantsautonoomia? Kas viimaks saavad selgesõnaliselt paika riigi ja omavalitsuste ülesanded? Ei saa. On kummastav, et valitsus soovib haldusreformi vastu võtta enne, kui sellele sisu andvad 18 seaduseelnõu on valitsuses üldse kooskõlastuse saanud. Aastakümneid tehtud haldusreform on tegelikult endiselt juttude tasandil. Me pooldasime täna haldusreformi katkestamist ning kindlasti seisame sellele vastu ka eelnõu lõpphääletusel,“ lõpetas Kadri Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside