Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna Riigikogule otsuse eelnõu, millega tehakse valitsusele ettepanek luua meetmestik, mis seoks riikliku vanemahüvitise maksmise lapse arstlikus kontrollis käimisega. Õiguskomisjoni liikme Olga Ivanova sõnul aitaks taoline seadusmuudatus kaotada olukorra, kus lapsi kasutatakse vaid toetuste saamiseks.

„Eestis esineb endiselt juhtumeid, kus vastsündinud lapsed jäävad ilma korraliku vanemliku hooleta. Seda seetõttu, et madalama sissetulekuga pered võivad lapse saamist pidada uueks sissetulekuallikaks ja lapsi saadakse vaid hüvitise tõttu. Meie väljakäidud ettepanek aitaks sellist olukorda vältida,“ lausus Olga Ivanova.

Ivanova sõnul seisneb Eesti laste tervisekontrolli süsteemi probleem selles, et perearstidel on küll kohustus lapsi jälgida, kuid vanematel pole kohustust lapsi jälgimisele tuua. Süsteem on üles ehitatud pelgalt vanema vastutustundele.

„Paraku pole mitte kõik vanemad vastutustundlikud. Usume, et rakendades taolist kontrolli, tagame meie laste parema tervise ning kontrolli. Taoline ettepanek ei ole midagi uut, sarnast praktikat kasutatakse mitmel pool Euroopas ning loodan, et ka valitsussaadikud toetavad meie ettepanekut,“ lõpetas Olga Ivanova.

Statistikaameti andmetel elab Eestis absoluutses vaesuses ligikaudu kümme protsenti lastest. Perearstide hinnangul on Eestis küllalt väikelapsi, kelle tervisest ja arengust neil ülevaade puudub. Ühe võimaliku lahendusena probleemile on Eesti Perearstide Selts välja käinud ettepaneku, et riiklikke ja kohalikke toetuseid saavad vaid vanemad, kes käivad lapsega regulaarselt arstlikus kontrollis.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside