Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb tänasel parlamendiistungil ettepaneku lükata erakooliseaduse muutmise seadus esimesel lugemisel menetlusest välja, sest antud muudatusega jäetakse erakoolid sisuliselt abita ning valitsus püüab taolise käiguga vaid enda kohustusi vähendada.

„2014. aasta riigikohtu otsus nägi ette, et erakoolide rahastamine on riigi kohustus ning nende ülesannete kohalikele omavalitsustele peale asetamine on põhiseadusega vastuolus. Selle asemel aga, et olukorda sisuliselt lahendada, tõmbab valitsus lihtsalt erakoolidelt vaiba alt ära,“ sõnas pikaajaline koolidirektor ja riigikogu kultuurikomisjoni liige Märt Sults.

Sults jätkas: „Täna taas arutluse alla tuleva eelnõuga tehakse erakoolide rahastamine KOV-idele vabatahtlikuks, kuid sellega ei lahendata probleemi. Erakoolide rahastamine vajab reguleerimist, kuid antud juhul hiilib valitsus lihtsalt lahenduse leidmisest kõrvale ja annab teatepulga omavalitsustele üle. Tundub, et lahendus on see, kui valitsus ei pea enam murega tegelema. Meie hinnangul on taoline käitumine lubamatu ja seetõttu taotleme eelnõu tagasilükkamist.“

„Me pooldame õpetajate palgatõusu ning esitasime riigieelarvesse omapoolsed ettepanekud, kuidas seda saavutada. Õpetajate palgatõus ei tohi aga tulla koolide renoveerimise vahenditest ega ka erakoolide rahastamise arvelt. Erakoolide rahastamise vastandamine õpetajate palgatõusuga peab lõppema ning õpetajate palgatõusuks vajalikud vahendid tuleb leida mujalt. Seni aga kui meil on kaks erinevat haridust reguleerivat seadust – PGS ja erakooliseadus – seni on ebavõrdsus meie koolisüsteemi ka sisse kodeeritud. Tänase lükkega lõhutakse riigi ja kohaliku omavalitsuse õhkõrnal põhjal püsivat usaldust veelgi ja see on vastuvõetamatu,“ lõpetas Märt Sults.

Lisainfo:
Märt Sults
Tel 51 16 263

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside