Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon arutab kolmapäeval peetaval seminaril asjatundjatega, kuidas jõuda COVID-19 pandeemia tingimustes piirangutevaba Eestini.

“Praegune olukord annab võimaluse arutada piirangutest loobumist – vaktsineerimise teel, aga ka läbipõdemisel saavutatud kaitse tase on kõrge,” ütleb Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid. “Taanis on täielikult vaktsineeritud üle 70 protsendi kogu elanikkonnast ja see andis neile võimaluse loobuda alates 10. septembrist kõikidest koroonapiirangutest. Samuti liiguvad piirangute leevendamise kursil Soome ja Rootsi. Taanlaste, soomlaste ja rootslaste eeskuju võiks olla eesmärgiks ka Eestile – ühiselt pingutades saame nautida tavapärast elukorraldust.”

Keskerakonna aseesimehe sõnul on Eestis vaktsineerimisvõimalusi oluliselt laiendatud ning see on taganud parema kättesaadavuse. “Vaktsineerimine annab kõige tõhusama kaitse koroonaviiruse vastu. Vaktsineerimisbusside kasutuselevõtt, kaubanduskeskuste tuur ja vaktsineerimisvõimaluste loomine koolides on teinud süsti saamise mugavaks. Kindlasti arutame, kas vaktsineerimise kõrval on ka muid meetmeid, mis aitaksid piiranguid kaotada. Eesmärk on meil kõigil ühine – naasta harjumuspärase elukorralduse juurde,” räägib Jaanus Karilaid.

Riigikogu konverentsisaalis toimuval seminaril teevad ettekande ning osalevad arutelus teadlased Irja Lutsar, Krista Fischer, Andero Uusberg, Andres Merits ja Pärt Peterson, samuti Riigikogu esimees Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Olukorrast Hiiumaal annab ülevaate Palade Põhikooli direktor Antti Leigri.
Ajakirjanikud saavad seminari kohapeal ja video vahendusel jälgida.

PÄEVAKAVA

10.00-10.15 Riigikogu esimees Jüri Ratas (avasõnad)
10.15-10.45 Tervise- ja tööminister Tanel Kiik
10.45-11.15 Teadusnõukoja juht, Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar
11.15-11.45 Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer
11.45-12.35 Paneeldiskussioon “Piirangutevaba Eesti – kuidas selleni jõuda?”
Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi afektiivse psühholoogia vanemteadur Andero Uusberg;
Tartu Ülikooli rakendusviroloogia uurija-professor Andres Merits;
Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson
12.35-12.45 “Olukorrast Hiiumaal” Palade Põhikooli direktor Antti Leigri
12.45-13.00 Kokkuvõtted – Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid

Üritust modereerib Jaanus Karilaid

Tagasiside