Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon edastas täna majandus- ja taristuminister Kristen Michalile arupärimise, millega nõutakse vastuseid küsimustele, mis puudutavad sõidujagamise teenust pakkuva rakenduse Uberi tegevust Eestis.

 

„Kui lähtuda ühistranspordiseadusest on Uberi näol tegemist piraattaksoteenuse pakkumisega ning antud teenus on selgelt ebaseaduslik, mida tunnistas eile ka Eesti Politsei. Sellele uudisele tegi kiirreageerimist Riigikogu majanduskomisjoni liige Kalle Palling, kes väitis, et koostöös majandusministeeriumiga on juba ette valmistatud seaduseelnõu sõidujagamise Eesti seadusesse toomiseks ning kuuldavasti algatatakse ettevalmistatud eelnõu grupi riigikogu liikmete poolt juba järgmise nädala algusel. Taoline kiirtöö jätab aga selge mulje, et mängus on kellegi suuremad huvid ning seadusmuudatuse nimel käib kõva lobitöö,“ sõnas Riigikogu majanduskomisjoni liige Mihhail Korb.

Korbi sõnul on ettevalmistatud eelnõul valitud just selline algatamisviis seetõttu, et vältida valitsuses ettenähtud kooskõlastusringi ning suuremat arutelu ja läbipaistvust.

„Miks algatatakse ühe huvigrupi huvides selline seadusemuudatus? Kui see saab tõepoolest algatatud riigikogulaste grupi poolt, tekib tõsine lobitegevuse küsimus. Täna valitseb väga selgelt ebaaus konkurents klassikalise taksoteenuse ning Uberi pakutava teenuse vahel, sest viimase teenust pakuvad juhid ei pea täitma ühistranspordi nõudeid. Kui me muudame seadusi, ei saa me asuda ühte teenust teisele eelistama. Uberi tegevus tuleb küll selgelt reglementeerida, kuid on kindlam, kui taolise eelnõu algatajaks jääb Vabariigi Valitsus,“ lõpetas Keskerakonna juhatuse liige Mihhail Korb.

Lisainfo:
Mihhail Korb
Tel: +372 52 654 77

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside