Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon arutles täna hommikul avaliku teenistuse seaduse eelnõu üle, mis tuleb Riigikogus esimesele lugemisele. Oma seisukohti tutvustasid fraktsioonile justiitsminister Kristen Michal, ametiühingute juht Harri Taliga ning Linnade Liidu tegevdirektor Jüri Võigemast.

„Justiitsministri algatus avaliku teenistuse seadust kaasajastada saab meie poolt konstruktiivse kaastöö, seda enam, et justiitsminister kinnitas valmidust arvestada muudatusettepanekuid,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simsoni sõnul toob aga praegune eelnõu tekst ilmselt kaasa palju segadust kohalikele omavalitsustele ja ebamääraseks jääb vallavanema või linnapea edasine staatus. „Ka ametiühingute mure, et lisaks ametnike streigiõiguse keelamisele välistatakse igasugune õigus töötingimuste parandamise survestamiseks vajab edasist analüüsi. Seaduse rakendamisega tekivad kulutused, kuid pole selge veel nendele katte leidmine.“

„Samas palgaandmete läbipaistvuse suurendamist ning lisagarantiide andmist lapsevanematele peab Keskerakond õigeks sammuks,“ lisas Simson.

Avaliku teenistuse seaduse eelnõu tuleb Riigikogus esimesele lugemisele täna, 4. aprillil.

Tagasiside