Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon algatas tänasel Riigikogu XIII koosseisu teisel istungil seadusmuudatuse, mis suurendab koolilõuna toetuse tänaselt 0,78 eurolt ühe euroni. Fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul vajab koolitoidu toetus kiiret kasvatamist, sest tänane summa ei taga juba ammu täisväärtuslikku söögikorda.

„Tänane 0,78 euro suurune toetus on selgelt ajale jalgu jäänud ning oleks vajanud juba neli aastat tagasi kasvatamist vähemalt ühele eurole. Ei ole vast kellelegi saladus, et Eestis elavad kümned tuhanded lapsed vaesuses ning koolitoit võib olla neist paljudele ainsaks toidukorraks päevas. Me peame tagama, et vähemalt koolis pakutav toit täidaks kõik laste vajadused,“ sõnas Mailis Reps.

Reps jätkas: „Toiduainete hind on võrreldes 2010. aastaga kasvanud ligi 23 protsenti. Samal ajal aga on koolilõuna toetus suurenenud vaid neli protsenti. Koolikokad ei pea päevast päeva võlutrikkidega hakkama saama ning 78 sendi eest süüa tegema. Kas keegi meist kujutab ette, et peaks saama söönuks taolise summa eest?“

„Ka 2011. aastal andsime Riigikogu XII koosseisu esimese seadusmuudatusena sisse eelnõu, mis kasvatanuks koolilõuna toetust. See ettepanek jäi neljaks aastaks komisjoni esimehe sahtlisse. Ma siiralt loodan, et tänase ettepanekuga nii ei lähe. Iga ratsionaalselt mõtlev inimene peaks ju mõistma, et 78 eurosenti ei ole piisav toetus,“ lõpetas Mailis Reps.

Jaan Männik

631 6691
[email protected]

Tagasiside