Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees ja erakonna aseesimees Kadri Simson teatas tänase erakonna erakorralise juhatuse koosoleku järel, et Keskerakond algatab Riigikogus allkirjade kogumise peaminister Taavi Rõivasele umbusaldusavalduse esitamiseks. Simson pöördub ka teiste Riigikogu opositsioonierakondade poole ettepanekuga umbusaldusavaldusega ühineda.

Simsoni sõnul on umbusaldusavalduse peamiseks põhjuseks asjaolu, et peaminister Taavi Rõivase juhitav valitsus on parlamendis kiirkorras läbi surumas negatiivseid maksumuudatusi, millest enne valimisi ei olnud sõnagi juttu.“Vabariigi Valitsus algatas möödunud nädala esmaspäeval, 1. juunil sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, mille peamiseks sisuks on kütuseaktsiisi ning majutusasutuste käibemaksumäära kasvatamine. Antud maksumuudatused on meie hinnangul selgelt Eesti inimeste heaolu halvendavad ning seega vastuvõtmatud.”

„Kui vaadata Reformierakonna valimisplatvormi, siis sealt ei leia sõnagi kütuseaktsiisi tõstmise kohta. Ka majutusasutuste käibemaksumäära tõstmisest konkreetset juttu polnud, vastupidi – päev enne valimisi eitas Rõivas selgesõnaliselt maksutõusude plaani ETV otse-eetris. On selge, et peaminister vassis edukama valimistulemuse nimel. Selline poliitika ei ole aga valitsusjuhi poolt aktsepteeritav. Seetõttu alustab Riigikogu Keskfraktsioon Rõivase umbusaldamiseks allkirjade kogumist ning kindlasti ootame ka teiste parlamendisaadikute toetust,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simsoni sõnul pakkus ta peaministrile võimaluse tulla Keskfraktsiooni ette valitsuse poolt sisse antud maksupaketi teemal selgitusi jagama, kuid kahjuks keeldus peaminister sellest võimalusest. Saadiku hinnangul on peaministri toetus ühtaegu madal nii rahva, opositsiooni kui ka valitsusliikmete endi seas. “Keskerakond andis 8. juunil Riigikogule üle 27 000 allkirja, millega protestitakse kütuseaktsiisi tõstmise vastu. Sedavõrd suur arv protestiallkirjade arv näitab, et inimesed on Rõivase tööga väga rahulolematud.”

„Peaminister on täielikult nullinud oma niigi vähese usalduskrediidi surudes läbi maksumuudatusi, mis halvendavad selgelt inimeste heaolu ning toovad kaasa üldise hinnatõusu,“ lõpetas Kadri Simson.

Tagasiside