Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu istungil tuleb esimesele lugemisele Keskerakonna fraktsiooni algatatud seadusmuudatus, mis võimaldaks töövõimetus- ja vanaduspensionäridel, kes proteetilist ravi ja hambaproteese ei vaja, kasutada proteesihüvitiseks ettenähtud summat ka oma hammaste raviks. Juhtivkomisjoni ettepanekul peaks antud eelnõu ka esimese lugemise läbima.

„On rõõm näha, et sotsiaalkomisjon meie ettepanekut toetas ning loodame, et koalitsioon toetab lõpuks ometi ka suures saalis lihtsate inimeste vajadusi. Eesti tänase hambaravitoetuste süsteemi kohaselt hüvitab riik töövõimetuspensionäridel või üle 63-aastastele vanaduspensionäridel üks kord kolme aasta jooksul hambaproteeside eest tasutud summa 255,65 euro ulatuses. Meie eelnõu näeb ette, et antud toetust võiks pensionär lisaks proteesimisele kasutada ka teiste hambaraviteenuste tarbeks,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Viktor Vassiljev.

Saadiku sõnul on taolisel muudatusel ka väga lihtne põhjendus. Nimelt on tänastel pensionäridel üha sagedamini suus oma hambad, mitte proteesid. See tähendab, et nimetatud vanusegrupi vajadus hambaravi järele on suurem kui vajadus proteeside järele.

Riigikogus seaduse vastuvõtmiseks on vajalik poolthäälte enamus. Eelnõu jõustuks 1. jaanuaril 2017. aastal.

Lisainfo:
Viktor Vassiljev
Viktor.Vassiljev@riigikogu.ee

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside