Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise Keskerakonna fraktsiooni algatatud tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, millega vabastatakse erisoodustusmaksust need tööandja kulutused, mis on otseselt seotud töötaja või teenistuja spordiga tegelemise kulude katmisega ning seda kuni 500 euro ulatuses kalendriaasta kohta.

„On vahelduseks vägagi tervitatav näha, et koalitsioonisaadikud suudavad toetada häid ideid isegi juhul, kui need on tulnud opositsioonilt. Järgmine samm peab aga olema eelnõu edasine menetlemine. Tuletan meelde, et Riigikogu XII koosseisus jäeti samasisuline eelnõu sahtlisse. Sõnades toetas valitsus meie sammu, kuid praktikas pidurdati. Õnneks on seekord sarnane punkt kirjas ka koalitsioonileppes, mistõttu võib eeldada, et asjaga minnakse edasi,“ rääkis eelnõu algataja Kadri Simson.

Simsoni sõnul on täna esimese lugemise läbinud seadusmuudatuse eesmärgiks lõpetada nende ettevõtjate karistamine, kes oma töötajate tervise eest seisavad. Saadiku sõnul peab töötajate tervise eest seisev firma olema normaalsus, mitte midagi haruldast ja lisamaksustatavat.

„Erisoodustusmaksu kaotamine aitab sportlikke eluviise senisest enam propageerida. Seal hulgas peaks paranema sporti harrastava töötaja tervislik seisund ning võime igapäevase eluga toime tulla. Kokkuvõttes võidavad nii riik, töötaja kui ka tööandja. Aastal 2009, kui kaotati ära esimesest kuni kolmanda haiguspäevani hüvitise maksmine, lubati see kuidagi hüvitada ja tööandjatele tagasi anda. Seda aga seni tehtud pole. Kui me soovime näha rahvatervise paranemist, peab ka riik tegema omapoolseid samme. Tervist edendavate tööandjate erisoodustusmaksust vabastamine on kindlasti samm õiges suunas,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisamaksu tuleb praegu tasuda, kui ettevõte soovib oma töötajate eest maksta näiteks rahvaspordiürituste osalustasu või ujulapääset. Investeering töötajasse läheb lisamaksu alla, samas kui investeering masinasse ei lähe. Keskerakonna eelnõu muudaks taolist olukorda.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
[email protected]
Tel 53 474 246

Tagasiside