Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis täna vastu Keskerakonna ja Rahvaliidu algatatud seaduse muudatused, mis toovad tervishoidu lisaraha.

 „Kui siiani kaeti haiglate kapitalikulusid raviks ette nähtud ravikindlustuse rahast, siis tänase otsuse järgi hakatakse selleks raha võtma riigieelarve muudest vahenditest,” ütles Keskfraktsiooni liige Marika Tuus.. „Tänu sellele saab tõsta tervishoiuteenuse kättesaadavust ja ravijärjekordi vähendada.”

Täna võeti Riigikogus vastu tervishoiu teenuste korraldamise seaduse ja haigekassa seaduse muutmise seadus. Tervishoiu teenuste korraldamise seaduse muudatus on n.n. kapitalikulude kompenseerimine. „Selle seaduse muudatusega oleme haiglatele loonud olukorra, kus neile tasutakse teenuse hinna sees ka hoone amortisatsioon,” selgitas sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik. „Reaalses elus tähendab see, et haiglatel tekib võimalus hooneid remontida ja rekonstrueerida. Järelikult patsientide jaoks haiglate olmetingimused hakkavad paranema. See probleem on oodanud lahendamist üle 8 aasta.”

Haigekassa seaduse muutmisega  võetakse suuremal määral kasutusse haigekassa tulemi, mis on tänu heale maksulaekumisele ja tehtud seadusmuudatustele haigekassas tekkinud. „Me ei võta kasutusse seadusega ette nähtud reserve, vaid tagame seaduse alusel haigekassasse  laekunud raha sihtotstarbelise kasutamise tervishoiu teenusteks,” märkis Tuus. „Tänu sellele on meil võimalik lühendada järjekordi, maksta õiglasemat tasu teenuste eest haiglatele, tõsta arstide-õdede palka, jne.”

Kapitalikulude tasumine riigi eelarvest ravikindlustuse eelarvesse on olnud Eesti Keskerakonna pikaajaline lubadus.

Seaduse muudatused esitasid Riigikogu Keskerakonna ja Rahvaliidu fraktsioonid. „On tõsiselt heameel ,et Riigikogu Sotsiaalkomisjonis kõik kohalolnud fraktsioonid toetasid ühehäälselt seaduste muudatusi,” ütles Laasik. „Neid muudatusi toetasid ka Eesti Haiglate Liit ,Eesti Arstide Liit ,Eesti

Patsientide Nõukoda ja Ühiskondliku Leppe SA.”

 

Tagasiside