Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatab täna Riigikogus seaduseelnõu, mis muudaks ülestõusmispühade 2. püha Eestis riigipühaks ja puhkepäevaks. Euroopa Liidu liikmesriikidest ei ole hetkel ülestõusmispühade 2. püha puhkepäev vaid Eestis, Maltal ja Portugalis.

„Kõige enam lihtsustub nende ettevõtete olukord, kes peavad suhtlema teistes riikides asuvate ema- või tütarettevõtetega,” selgitas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal, „Põhjamaades ning Lätis ja Leedus, kellega on Eestil kõige tihedam majanduslik seotus, on ülestõusmiste 2. püha riigipüha ja puhkepäev. Rääkimata pangatehingutest, mis sel päeval kogu Euroopas ei toimi.”

Toobali sõnul väheneb eelnõu jõustumisel Eestis keskmine töönädala pikkus, kui samas ei jääks see siiski Euroopa Liidu keskmisest lühemaks.

„Leian, et üks puhkepäev lisaks kuluks Eesti inimestele ära, eriti arvestades seda, et kogu ülejäänud Euroopa nagunii sel päeval puhkab,” lõpetas Toobal.

Eesti sai riigipüha juurde ka 2005. aastal kui Keskerakonna algatusel võeti Riigikogus seadus, mis kuulutas jõululaupäeva riigipühaks.

Tagasiside