Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu istungil ei leidnud toetust Keskerakonna fraktsiooni algatatud seadusmuudatus, millega oleks tagatud lasteaialastele vanuses 5-7 eluaastat riiklik lasteaiatoidu toetus. Seaduseelnõu algataja Mailis Repsi sõnul oleks Keskerakonna ettepanek võimaldanud vähendada lapsevanemate kulutusi ning aidanuks seeläbi kaasa laste eluolu parandamisele.

„Statistikaameti andemetel elab iga viies Eesti elanik suhtelises vaesuses ning see mõjutab kahjuks ka paljude laste igapäevast toimetulekut. Protsentide keelde panduna elas 2014. aasta seisuga 20 protsenti Eesti lastest suhtelises ja 9 protsenti absoluutses vaesuses. Nende laste jaoks võib lasteaias pakutav söök olla ainus täisväärtuslik ja tervislik toit päevas. Minu hinnangul ei ole see koht poliitilisteks mängudeks, vaid siinkohal tuleb leida ühiseid lahendusi ning teha koostööd. On kurb, et koalitsioon meie tänase ettepaneku välja hääletada otsustas,“ rääkis Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps.

Riigikogulase hinnangul on kummaline, et valitsus on nõus maksma toetust koolilaste lõunasöögi tagamiseks, kuid lasteaialasteni nende tugi ei laiene. „Meie ettepanek oli alustada 5-7 aastaste lasteaialaste toidukulu katmisega ning tegemist olnuks alles esimese sammuga pikemas jadas. Loodan siiralt, et tulevikus suudame tasuta söögi tagada kõikidele lasteaias käivatele lastele.“

„Ka tasuta koolitoidu kehtestamisega läks valitsusel üksjagu aega ning selleks oli ennekõike vaja teistsugust valitsust, kes sellistele muredele tähelepanu pööras. Usun, et ka tasuta lasteaiatoit võib peagi reaalsuseks muutuda, kuid nagu tänasest hääletusest näha, on selleks vaja uusi jõude riigitüüri juurde,“ lõpetas Reps.

Keskerakonna ettepanek oleks taganud lasteaialastele vanuses 5-7 eluaastat riikliku lasteaiatoidu toetuse 1,5 eurot lapse kohta toidupäevas. Seejuures oleks täiendav kulu riigieelarvele olnud 8,1 miljonit eurot.

Riikliku lasteaiatoidu toetuse menetlusest välja hääletamise poolt hääletas täna 44 koalitsioonisaadikut, selle ettepaneku vastu oli 33 opositsioonisaadikut.

Lisainfo:
Mailis Reps
Tel: +372 50 208 49

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside