Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna, parlamendi sügisjärgu esimesel istungil, otsuse eelnõu, millega tagataks Eesti põllumeestele riigieelarvest aastatel 2017-2020 Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega lubatud maksimaalses määras üleminekutoetusi, mis võrdsustavad põllumeeste toetused Euroopa Liidu keskmisega. Eesti põllumeestele tähendaks toetuste maksimaalses mahus väljamaksmine peaaegu 70,6 miljonit eurot.

„Nagu tänasest meeleavaldusest näha võis, on põllumehed valitsuse peale väga pahased ning neilt oodatakse konkreetseid samme meie maaelu päästmiseks. Kui me jätkame tänase poliitikaga, hääbub meie põllumajandus õige pea. Keskerakonna algatatud eelnõu tagaks põllumeestele järgmiseks aastaks üleminekutoetusi 19,5 miljoni euro ulatuses ning aastate peale kokku tuleks toetuste suuruseks enam kui 70 miljonit eurot. On aeg asuda toetama enda põllumehi nii, nagu seda teevad meie naaberriigid,“ rääkis Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.

Kotka sõnul oli ka käesoleval aastal võimalik põllumajandustootjaid riigieelarvest toetada ligikaudu 21,5 miljoni euro ulatuses, mida kahjuks ei pidanud valitsus oluliseks. Eesti maksis viimati üleminekutoetust 2013. aastal ja seda 22,4 miljoni euro ulatuses.

„Maaeluminister sõnas ühes hiljutises intervjuus, et põllumeeste toetamine üleminekutoetusega on ebaefektiivne. Mina seda arvamust ei jaga. Ebaefektiivne on see, kui valitsus vaatab tänast olukorda lihtsalt käed rüpes pealt ning midagi teha ei soovi. Meie algatatud otsuse eelnõu annab neile kätte selge suuna ning ülesanded, mida edaspidi teha,“ lõpetas Kotka.

Lisainfo:
Siret Kotka
Tel: +372 521 1278

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside