Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni rahvasaadikud kohtusid täna Sotsiaaldemokraatliku erakonna ametliku presidendikandidaadi Eiki Nestoriga.

Keskfraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul oli antud kohtumine vajalik selleks, et saada parem ülevaade Nestorist kui potentsiaalsest riigipeast.

„Me teame, milline on Nestor spiikrina, kuid täna saime aimu, milline ta oleks riigipeana. Täna ei ole selge, kellest saab Eesti Vabariigi järjekorras viies president. Seekordsetel valimistel on kandidaatide ring olnud üllatavalt lai ning meie ülesanne on neid võimalikult palju ära kuulata. Eiki Nestor sõnas, et tema hinnangul tuleb president ära valida Riigikogus. Selle jaoks peavad aga erakonnad olema selgelt koostöövõimelisemad. Nestoril on tänase parlamendi spiikrina olnud kõik võimalused, et lõpetada senine valitsusliidu stiil, mis näeb ette kõikide opositsiooni ettepanekute maha hääletamist. Kindlasti näeme, et ta oleks saanud ka meie õiguste eest rohkem seista,“ sõnas Kadri Simson.

Simson jätkas: „Eiki Nestor on sotsiaaldemokraatide kandidaat ning ma kahtlen, kas ta Riigikogu veteranina võiks tõusta erakondade üleseks kandidaadiks, kuid see ei tähenda, et me ei peaks temaga kohtuma. Oli tore kuulda, et ka Nestor jagab meie vaadet, et järgmine riigipea ei peaks olema vaid ülemvälisminister. Meie jaoks on esmatähtis, et riigipea oleks ennekõike siseriiklikult autoriteetne.“

„Järgmisena peaks aga meid külastama Keskerakonna kandidaat. 11. juunil valib Keskerakonna volikogu erakonna ametliku presidendikandidaadi ning seejärel võiks antud kandidaat kindlasti tulla ka meie fraktsiooni ette ning tutvustada oma mõtteid ja edasisi plaane presidendikampaanias. See kohtumine võiks aset leida juba järgmise nädala kolmapäeval,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside