Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna eelnõu, mille eesmärk on võimaldada põllumajanduses kasutatavas masinas tarvitada erimärgistatud kütust, kui tegemist on talviste  teehooldustöödega.

„Hädavajalik on lubada erimärgistatud kütuse kasutamist lumetõrjeks, sest see muudaks tööd pea poole võrra odavamaks. Seaduse kohaselt ei tohi traktorites ja liikurmasinates kasutada erimärgistatud vedelkütust avalikel teedel sõitmiseks, vaid ainult põllumajanduses ja metsatöödel,” ütles Riigikogu liige ja endine põllumajandusminister Ester Tuiksoo.

“Äsjane kriis lumevangi jäänud 600 inimesega näitas meile, et vajame kiiremaid ja tõhusamaid lahendusi sarnaste olukordade igakülgseks vältimiseks,” nentis Tuiksoo, “Eestis on palju põllumajandustehnikat, mida saaks edukalt rakendada ka lumetõrjeks – enamik kasutab aga odavamat, erimärgistatud diiselkütust, millega ei tohi teedel sõita.” 

Tuiksoo sõnul on ta kuulnud paljude traktoriomanike käest, et koduhoovist kaugemale ei juleta lund lükkama minna, sest paagis loksub “vale” kütus ning rahalised karistused on karmid. 

“Väga paljud vastava tehnika omanikud oleks nõus rasketes ilmaoludes abikäe ulatama – seega on vajalik, et riik neile vastu tuleb ning lumekoristuseks lubab kasutada ka erimärgistatud kütust,” lisas Tuiksoo.

“Võrreldes kütuse hindu – sellise mõistliku järeleandmise tegemine muudaks lumetõrje peaaegu poole võrra odavamaks! See oleks tohutu kergendus omavalitsustele, mis peavad kandma kõige suurema finantskoorma talvistel teetöödel,” märkis Tuiksoo.

 

Tagasiside