Möödunud kuul kirjeldas populaarne publitsistikasaade „Pealtnägija“ Viimsis tekkinud olukorda, kus võimult lahkunud IRLi vallavalitsus võis olla seotud korruptsiooniskandaaliga, mis puudutas Leppneeme sadama muuli ehitust. Riigikogu liikme Tarmo Tamme sõnul nõuab niivõrd suur kahtlus laialdast uurimist, mitte juhtumi mahavaikimist.

„Tuginedes ajakirjandusest läbikäinud andmetele võib öelda, et Viimsi valla eelarvest on kõrvale kanditud vähemalt 70 000 eurot. Kantimise avastanud Viimsi uus vallavalitsus tegi korruptsiooniteate võimaliku omastamise, võltsimise, riigihanke nõuete rikkumise ja mõjuvõimuga kauplemise kohta, aga politsei ja prokuratuur keeldusid kriminaalasja algatamisest. Meie prokuratuur on algatanud uurimisi selgelt väiksemate summade puhul, kuid nüüd ühtäkki on tegemist poliitilise olukorraga ja puudub vajadus juhtumit uurida. Leian, et politsei ja prokuratuur peavad juhtumit uurima,“ sõnas põhiseaduskomisjoni aseesimees Tarmo Tamm.

Tamm lisas: „Kui isegi sellised juhtumid ei pälvi prokuratuuri tähelepanu, siis kuivõrd kindlad võivad Eesti elanikud üldse olla, et korruptsioonijuhtumitega ei tegeleta ikkagi valikuliselt. Kas tõesti peab ajakirjandus prokuratuuri eest kogu töö ära tegema?“

„Olles ise olnud 18 aastat omavalitsusjuht, ei mäleta ma ühtegi enda haldusalas olnud korruptsioonijuhtumit. Niivõrd mastaapsed juhtumid aga vajavad selgust,“ lõpetas Riigikogu liige Tarmo Tamm.
 

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside