Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul moodustavad äsja ametisse asunud valitsuskoalitsiooni lubadustest koguni kümme protsenti ühekordsed meetmed. Seega kaetakse vahevalitsuse ametiajal maksualandamised ja toetuste tõusud ühekordsete meetmetega, aga 2015. aastal ametisse asuvale valitsusele jäetakse finantskatteta pikaajalised kohustused.

„Uue Koalitsiooni lubaduste täiendav kulu riigieelarvele on 172,1 miljonit eurot. Paraku on segaseks jäänud lubaduste katteallikad. Tervelt 10 protsenti katteallikatest moodustavad ühekordsed meetmed. See tähendab eeldatavasti suuremate dividendide võtmist riigiettevõtetest. Peaaegu sama palju loodetakse saada parema ja tõhusama finantsjuhtimise tulemusena. Siiani puudub info, mida antud sammud reaalsuses tähendavad,“ sõnas Riigikogu Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simson lisas: „Vahevalitsuse tegevuskavas seisab mitmeid häid punkte, mille eest on seisnud ka Keskerakond. Näiteks universaalse lapsetoetuse tõstmine, koolilõuna toetus gümnaasiumiastmes ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmine. Murelikuks teeb aga asjaolu, et lisaks neile lubadustele aset leidev kulukas tulumaksuprotsendi alandus tähendab suurt eelarve alalaekumist mitte ainult järgmiseks aastaks, vaid ka tulevikus. Kahjuks on värske koalitsioon lubadustele katteid leidnud vaid lähiajaks ja selgelt puudub pikemaajaline visioon.“

Antud probleemidega seoses otsustas Keskerakonna fraktsioon peaminister Taavi Rõivasele üle anda ka vastavasisulise arupärimise.

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside