Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon plaanib tuleval nädalal algatada sotsiaalhoolekande seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärk on taastada toimetulekutoetuse arvestamise alused selliselt, et lapsetoetus ei kuuluks perekonna sissetulekute hulka ning seeläbi saaksid ka vaesemad pered lastetoetuste tõusust võitu.

„Täna toetab Eesti riik kõige enam neid peresid, kes endaga toime tulevad. Pered, kes kuuluvad riskileibkondadesse ning kellel on õigus toimetulekutoetusele, on halvemas olukorras, kuna lapsetoetus arvestatakse pere sissetuleku hulka. Selleks, et ka vähekindlustatud Eesti peredel oleksid paremad võimalused igapäevaseks toimetulekuks ja senisest suuremad võimalused lastele huviharidust või sportimist lubada, tuleb taastada toimetulekutoetuse arvestamise alused nii, et lapsetoetus oleks perekonna sissetuleku väline,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Yana Toom.

Toom lisas: „Vaesus mõjutab väga paljude laste igapäevast toimetulekut. Statistikaameti andmetel elas 2011. aastal Eestis suhtelises vaesuses 17 protsenti ja absoluutses vaesuses ligi kümme protsenti lastest. Algatatav eelnõu suurendaks märgatavalt Eesti leibkondade toimetulekut ja võimalusi.“

„Varasemalt on ka sotsiaaldemokraadid taolise muudatuse poolt olnud. Seega loodame, et ka uus valitsuskoalitsioon toetab antud algatust,“ lõpetas Toom.

Statistikaameti andmetel sai 2012. aastal toimetulekutoetust 21 585 perekonda. Eelnõu jõustumise tähtajaks on 1. jaanuar 2015 ning Riigikogus seaduse vastuvõtmiseks on vajalik poolthäälte enamus.

 

Lisainfo:

Jaan Männik
Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside