Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps edastas täna värskele haridus- ja teadusminister Maris Laurile arupärimise, millega soovitakse saada vastuseid küsimustele, mis puudutavad õpetajate palka.

Riigikogulase sõnul väidab valitsus, et haridus ja õpetajad on nende jaoks prioriteedid, kuid paraku ei peegeldu see nende tegevuses ja äsja esitatud riigieelarves.

„Valitsus on andnud lubaduse, et aastaks 2019 moodustab õpetaja keskmine töötasu 120 protsenti riigi keskmises palgast. Vaadates aga valitsuse plaane ning riigieelarvet, on seesugust palgakasvu raske näha. Eesti Haridustöötajate Liit on valitsuse tegevusest nördinud ning nõuavad ministrilt konkreetsemaid samme lubaduste suunas. Soovime uuelt haridus- ja teadusministrilt kuulda, milliste sammudega ta tagab, et 2019. aastaks tõuseks õpetajate töötasu lubatud tasemeni,“ rääkis endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Rahvusvahelised uuringud näitavad, et Eestis on õpetajate töötasud, võrreldes riigi keskmise palgaga, ühed madalamad. Kuna palk ei ole konkurentsivõimeline, ei peeta ka õpetaja ametit atraktiivseks. Meie haridussüsteem seisab silmitsi vananeva õpetajaskonnaga, mistõttu on õpetajaameti populariseerimine äärmiselt oluline ja vajalik.

„Minister peab selgitama, kuidas nad plaanivad õpetajaametit populaarsemaks muuta ning seda ka meeste seas. Samas tuleb leida ka hoovad, mis motiveeriksid juba praegu koolis töötavaid õpetajaid oma tööd tegema. Kui palk ei kasva oodatud määral, siis mis on alternatiivid? Minister Maris Lauri peab selgitama, millised on tema plaanid haridussüsteemi arendamiseks,“ lõpetas Mailis Reps.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside