Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps ütles, et Keskerakond tunnustab Rimi algatust mitte müüa energiajooke alla 16. aastastele. Reps tuletas meelde, et Keskerakonna fraktsioon tegi Vabariigi Valitsusele juunikuus ettepaneku töötada välja tegevuskava lastele ja noortele energiajookide reklaami ja müügi vähendamiseks.

„Keskerakonna ettepanek valitsusele rõhutas, et energiajookide probleem on ühiskonnas muutumas üha teravamaks ning vajame tegevuskava, kuidas tõsta laste ja noorukite selle teemalist terviseteadlikkust,“ rääkis Reps, „samuti leiab Keskerakond, et vajame seadusandlust, mille abil energiajookide müüki piirata.“

Reps märkis, et paljude laste jaoks on see toode asendamas juba limonaadi või vee joomist. „Samas peavad paljud eksperdid, nende hulgas lastearstid, energiajooke lastele ja noorte närvisüsteemile lausa ohtlikuks. Nelja lapse emana teeb mind see teema äärmiselt murelikuks.“

„Näiteks Norras võib energiajooke müüa vaid apteekides ning lastele täiesti keelatud on see Prantsusmaal, Iirimaal, Rootsis ja Taanis. Seni on koostatud vaid soovitusi energiajookide müümiseks, kuid Rimi otsus näitab, et ühiskond on valmis karmimaks regulatsiooniks. Eriti oluline on piirata energiajookide kättesaadavus just koolides, spordihallides ja mujal, kus käib läbi palju lapsi“ lisas Reps.

„Kutsume üles ka teisi kauplusi Rimi algatusega liituma ning loodame, et valitsus asub tegutsema vastava seaduse välja töötamiseks,“ lõpetas Reps.

Keskerakonna fraktsioon esitas Riigikogule 7. juunil otsuse eelnõu, millega tehakse Vabariigi Valitsusele ettepaneku töötada välja 2013. aasta 1. juuniks tegevuskava lastele ja noortele energiajookide reklaami ja müügi vähendamiseks ning laste ja noorukite terviseteadlikkuse tõstmiseks. Täna teatas Rimi, et piirab energiajookide müüki alla 16. aastastele noortele.

Tagasiside