Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon algatas täna Riigikogus seaduseelnõu, mille eesmärk on laiendada isikute ringi, kellele võimaldatakse soodustused ja toetused leevendamaks tuumakatastroofi piirkonda saatmisest tekkinud tervisekahjustusi.

„Eesti Tšernobõli Ühing on mitmeid kordi juhtinud avalikkuse tähelepanu probleemile, et paljud Tšernobõli veteranid ei saa riigilt toetust,“ selgitas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Mihhail Stalnuhhin.

Soodustusi soovitakse laiendada kõigile alaliselt riigis elavatele  inimestele, kes saadeti tuumakatastroofi piirkonda või allutati katseobjektina kiiritusele seoses tuumapommi lõhkamisega.  

„Ebavõrdne kohtlemine ei ole demokraatlikule riigile kohane,“ selgitas Stalnuhhin, „ lisaks on see vastuolus Euroopa Liidu aluspõhimõtetega, mille kohaselt ettenähtud sotsiaaltoetusi ja hüvitisi peavad võrdsetel alustel saama kõik elanikud, vaatamata nende kodakondsusele.“

Eelnõu eesmärk on tagada toetused ja  hüvitised kõikidele tuumakatastroofi piirkonda saadetud Eesti elanikele. Seadus laieneb ka isikutele, kes allutati katseobjektina kiiritusele seoses tuumapommi lõhkamisega.

Tagasiside