Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon ei toetanud täna lõpphääletusel olnud karistusseadustiku muutmist, mille tulemusena sooviti kahekordistada trahvimäärasid. Toomas Vitsuti sõnul on tal rõõm tõdeda, et osadel koalitsioonisaadikutel jagus tänasel lõpphääletusel enesekindlus seadusmuudatusele mitte omapoolset toetushäält anda ning sellega ka eelnõu läbi kukutada.

 

„Trahvimäärade tõstmist püüdis koalitsioon põhjendada väitega, et trahvid pole kasvanud juba viimased 15 aastat, kuid see ei ole mingi õigustus. Trahvide üleöö tõstmise taga ei olnud mingit selget analüüsi, vaid lihtsalt pime soov lappida sel moel riigieelarve auke. Õnneks tärkas mitmel koalitsioonisaadikul õigeaegselt südametunnistus ning rahvavastane seadusmuudatus kukkus kolinal menetlusest välja,“ rääkis parlamendi õiguskomisjoni liige Toomas Vitsut.

Keskerakondlase sõnul oli lootus, et karmistuvad trahvid hoiavad edasised kuriteod ära, suhteliselt naiivne. Karmide trahvimäärade asemel tuleks hoopis alternatiivsete lahenduste peale mõelda.

„Liiklushuligaanide teod ei ole kindlasti vastuvõetavad, kuid kõrgete trahvimäärade asemel peaksime hoopis analüüsima, millised meetmed panevad inimesi seaduskuulekalt käituma ja millised mitte. Keskerakond on varasemalt pooldanud trahvide sidumist inimeste sissetulekuga, kuid leiame, et kõrgete trahvisummade määramise kõrval tuleks anda võimalus oma tegu kahetseda ka mõnel muul moel. Ühe sellisena võiks kasutada senisest enam ühiskondlikult kasulikku tööd. Ma usun, et iga rullnokk mõtleks enne gaasipedaali põhjasurumist pikemalt, kui ta teab, et selle tulemusena võib teda ees oodata mitmeid päevi kestev prügikoristus. Olen siiralt õnnelik, et valitsuse plaan trahvide kahekordistamiseks Riigikogus läbi kukkus,“ lõpetas Vitsut.

Teate edastas:

Jaan Männik

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja

Tel: +372 53 474 246

Tagasiside