Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul on täna Riigikogus esimesele lugemisele tulev töövõimetoetuse seaduse eelnõu praak ning Keskfraktsioon seda toetada ei saa.

„Selle reformi eesmärk ei ole puuetega inimeste tööle aitamine. Reformi eesmärk on puuetega inimeste raha kärpimine ehk puudepensionite asendamine sellest väiksemate toetustega. Plaan on teha puuetega inimestest töötud, kes peavad hakkama igakuiselt tõestama, et nad on ikka veel töötud. Teisiti ei saa seda nimetada,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Reformi näiline plaan on pakkuda puuetega inimestele töökohti. Küsimus aga jääb, kuidas peaksid Eestis tekkima need kümned tuhande töökohad, kuhu puuetega inimesed tööle saaksid. Tänase seisuga pole ka tervetel inimestel Eestis tööd! Ainsad töökohad, mis selle reformi käigus luuakse, on 500 uut kohta ametnikele.“

„Reformierakonna ja SDE eestveetav reform on tänasel kujul hukule määratud. Kuna antud eelnõu on meie hinnangul praak ning selle vastu on ka mitmed asjassepuutuvad organisatsioonid, ei saa ka Keskfraktsioon sellist töövõimereformi toetada,“ lõpetas saadik.

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside