Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul toetab Keskerakond täna parlamendis esimese lugemise läbinud seadusmuudatust, millega tagataks üksi elavatele pensionäridele tulevikus ühel korral aastas toetus 115 euro ulatuses. Saadiku hinnangul on iga pensionäride eluolu parandav toetus tervitatav ja taolisi samme tuleks astuda veelgi enam.

„Keskerakond on juba pikalt seisnud selle eest, et meie eakate pensionid suureneksid. Täna planeeritav üksi elava pensionäri toetus on üsna sarnane varasemalt Keskerakonna poolt pakutud lesepensionile. Tegelikkuses oleks Eestis tõenäoliselt vaja läbi viia hoopis erakorraline pensionitõus kõigile, kuid kindlasti oleme nõus toetama ka teisi algatusi, mis meie vanureid aitavad,“ rääkis Marika Tuus-Laul.

Riigikogulase sõnul leidub eelnõus siiski ka punkte, mis vajavad muutmist. Esmalt plaanib Keskerakond teha muudatusettepaneku, mis võimaldaks ühekordset aastatoetust saada kõikidel pensionäridel, mitte vaid neil, kes elavad üksi ja kelle pension jääb alla 470 euro.

„Muutmist vajab ka eelnõusse sisse kirjutatud poliitiline aspekt. Nimelt tuleb antud eelnõu kohaselt esimene toetussumma pensionäridele tuleva aasta 1. oktoobril. Kuid üllatus-üllatus, täiesti juhuslikult on kaks nädalat pärast seda toimumas kohalikud valimised. Täna jääb mulje, et eelnõuga püütakse lihtsalt pensionäridele enne valimisi muljet avaldada. Ma usun, et Keskerakond teeb eelnõusse muudatusettepaneku, mis näeb ette toetuse maksmise pensionäridele nende sünnipäeva kuul, mitte kõigile ühe korraga oktoobris. See muudatus aitaks vähendada ka halduskoormust, mis oleks kõigile korraga makstes lihtsalt ülemäära suur,“ rääkis Tuus-Laul ja lisas, et muudatusettepanekuid lisandub tõenäoliselt veel teisigi.

Lisainfo:
Marika Tuus-Laul
Tel: +372 506 9018

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside