Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon toetas täna Riigikogus arutlusel olnud eelnõu, mis oleks saatnud kooseluseaduse eelnõu rahvahääletusele. Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimehe Tarmo Tamme sõnul on Keskerakond alati toetanud tähtsate küsimuste rahvahääletustele panekut ning teeb seda ka tulevikus.

„Olen veendunud, et küsimused, kus ühiskond on lõhestunud ning osade instantside vastuseis on ilmne, tuleb panna rahvahääletusele. Keskerakond on sarnast arvamust avaldanud ka varem, toetades näiteks nii Euro tuleku, Euroopa finantsstabiilsusmehhanismis osalemise kui ka Narva elektrijaamade erastamise küsimuste rahvahääletusele panekut,“ sõnas Tarmo Tamm.

Tamm jätkas: „On teemasid, kus on ainuõige lähtuda rahva arvamusest. Samas see, et me toetasime rahvahääletusele panekut ei tähenda, et me oleks automaatselt kooseluseaduse poolt või vastu. Riigikogu Keskerakonna fraktsioon on varem teatanud, et antud seaduseelnõu hääletus antakse vabaks. See tähendab, et fraktsiooni siseselt pole jäika seisukohta võetud ning kõik saadikud saavad hääletada vastavalt enda äranägemisele.“

Kooseluseaduse rahvahääletusele panek ei saanud täna Riigikogu toetust ning seega küsimus rahvahääletusele ei lähe.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside