Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps annab teada, et Keskfraktsioon toetab kindlasti täna parlamendis teisele lugemisele tulevat peretoetuste seaduse muutmist, mis tõstab lastetoetusi. Rahvasaadiku sõnul on lapsetoetuste kasv oluline muudatus, vähendamaks lastega perede vaesusriski.

„Me kõik teame, kuidas esimese ja teise lapse toetus püsis enam kui kümme aastat 19 euro peal ning viimaste aastate kasv on olnud väga vajalik. Keskerakond on aastaid seisnud universaalsete lastetoetuste kasvu eest ning meie poolthääled saab kindlasti ka seekordne ettepanek,“ sõnas Mailis Reps.

Reps jätkas: „Olgugi et Riigikogus on käimas väga pingeline periood, mis toob kaasa mitmeid ööistungeid, ei ohusta need kuidagi positiivsete muudatuste vastuvõtmist. Erinevalt näiteks kütuseaktsiisi tõusust või ka majutusasutuste käibemaksumäära kasvatamisest, mis vajavad enne rakendumist poole aasta pikkust etteteavitust, ei vaja positiivsed sammud sellist aega. Selle jaoks, et esimesest jaanuarist toetused suureneksid, piisab seaduse vastuvõtmisest ka sügisel.“

Eelnõu näeb ette lastega perede toimetuleku parandamiseks tõsta lapsetoetust pere esimese ja teise lapse kohta 60 euroni kuus. Lisaks hakatakse maksma lasterikka pere toetust, mille suuruseks on kolme kuni kuut last kasvatavale perele 200 eurot kuus.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside