Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul toetab Keskerakond iga väiksematki liikumist hambahüvitise taastamise suunas, mis kaotati üle 7 aasta tagasi ja mis peaks uuesti rakenduma järgmise aasta juulist. Saadiku sõnul tuleb aga inimeste tervise parandamiseks mõelda veelgi suuremalt.

„Keskerakond on aastaid seisnud täiskasvanute hambaravihüvitise taastamise eest, sest on teada, et rahapuuduse tõttu ravimata jäävast hambahaigusest võib areneda mitmeid teisi, märksa tõsisemaid haiguseid. Seega on hüvitise taastamine kindlasti tervitatav. Kahjuks on täna plaani võetud 30 euro suurune hüvitis aastas täiskasvanutele hambaraviks küll lubamatult väike. Lisaks on antud summal 50 protsendi suurune omaosaluse kohustus, mis tähendab seda, et kui arve on 40 eurot, kaetakse sellest vaid 20 eurot. Tegelikult vajame me hüvitise märksa suuremas mahus taastamist,“ rääkis riigikogulane Marika Tuus-Laul.

Rahvasaadik jätkas: „Pensionäride olukord on täna veidi parem, kuid ka seal saab olukorda parandada. Neil hüvitatakse aastas raviks 85 eurot 15 protsendilise omaosalusega. Aga samuti hüvitatakse vaid esmased teenused ja vaid kliinikutes, kellel on leping haigekassaga.“

„Hambaravihüvitise taastamine on õige tee ning on hea näha, et ka valitsuskoalitsioonile hakkavad Keskerakonna ettepanekud kohale jõudma. Loodan, et saame menetluses olevat seadust muudatusettepanekutega veelgi paremaks muuta,“ lõpetas Tuus-Laul.

Lisainfo:
Marika Tuus-Laul
Tel: +372 506 9018

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside