Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp ütles, et Keskerakond toetab igati erakondade rahastamise korrastamist.

„Viimased aastad on aga paraku näidanud, et ainult poliitilisest ideest jääb väheks,” ütles Keskfraktsiooni liige Sepp. „Selleks, et seadus oleks toimiv ja tõhus, peab selle läbitöötlus samuti olema kvaliteetne.”

Sepp ütles, et poliitiline korruptsioon ja poliitiline populism õõnestavad võrdselt demokraatia jalgealust. „Seetõttu tuleb vältida mõlemat, mida ka antud hetkel tehti,” selgitas ta. „Demokraatia suurendamise maski all oli  meisterdamisel  monstrum. Põhiseaduskomisjonis jõudis eelnõu menetlus paraku aga tupikusse. Laual olid lahendused nagu  1930-ndate poliitloosungitelt ja olid sellised lahendusteed, mis meid sisuliselt edasi viivad, kuid mille lõplik lihvimine  nõuab  tasakaalukamat õhustikku kui seda on valimiseelne aeg.”

Sepp ütles, et olukord, kus põhiseaduskomisjon jõuab iga oma kiirustades tehtud praakotsusega Riigikohtusse, ei ole normaalne. „Paraku on nii läinud ridamisi otsustega, kus hääli on, aga mõistust napib,” märkis ta.

„Küll oli põhiseaduskomisjon ka kogu oma tegevuse käigus teadlik sellest, et muudatused saaks jõustuda valdavalt alles peale valimisi, peamiselt 1.jaanuarist 2008. Seega puudus mõistlik põhjendus populistliku  lööktöö korraldamiseks iga hinna eest.„

Sepa sõnul on täiesti vale ja avalikkust eksitavad aga väited, nagu puuduks täna erakondade rahastamise ja valimiskulude tegemise üle järelvalve. „Nii see ei ole,” ütles ta. „Nii politsei  kui maksuamet on täiesti pädevad uurima kahtluse korral asjaolusid, mida seostatakse erakondade võimaliku väärkäitumisega, ka riigikogu erikomisjonil on teatud pädevus.”

Tagasiside