Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas tänasel istungil tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, millega vabastatakse erisoodustusest need tööandja kulutused, mis on otseselt seotud töötaja või teenistuja spordiga tegelemise kulude katmisega ning seda kuni 500 euro ulatuses kalendriaasta kohta. Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on loodav kolmikliit alles oma koalitsioonilepet kokku panemas ning opositsiooni ülesanne on juhtida varakult tähelepanu tähtsatele murekohtadele.

„Meie eelnõu eesmärk on lõpetada nende ettevõtjate karistamine, kes oma töötajate tervise eest seisavad. Sellised firmad, kelle jaoks on tähtis nende töötajate tervis, peavad olema normaalsus ja riigi poolt tervitatavad, mitte midagi haruldast ja lisamaksu alla minevat,“ sõnas Kadri Simson.

Keskerakonna fraktsiooni juhi hinnangul aitaks erisoodustusmaksu kaotamine sportlikke eluviise senisest enam propageerida. Lisaks paraneb sporti harrastava töötaja tervislik seisund ning võime igapäevase eluga toime tulla – kokkuvõttes võidavad nii riik, töötaja kui ka tööandja.

„Et muuta loodava valitsuse elu lihtsamaks ning, et tähtsad probleemid tähelepanuta ei jääks, oleme alustanud varakult vajalike eelnõude sisseandmist. Usun, et nii eile algatatud koolilõuna toetuse suurendamine kui ka täna sisse antud erisoodustusmaksu kaotamine on küsimused, mis vajavad tulevase valitsuse kõrgendatud tähelepanu,“ lõpetas Kadri Simson.

Jaan Männik

Tagasiside