Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson tegi täna rahanduskomisjoni esimehele Sven Sestrile ettepaneku jätkata seaduseelnõu arutelu, mis jõustumisel kaotaks tööandjatele maksu töötaja spordiga tegelemise kulude katmiselt 500 euro ulatuses aastas.

„Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri arvutused näitavad, et iga töötervise edendamisse investeeritud euro toob tööandjale tagasi 2,5-4,8 eurot,“ rõhutas Simson ning märkis, et riiklik poliitika peaks suunama tööandjat vältima oma töötaja terviseriske ning ennetama tööga seotud haigusi.

„Üle poole Eesti haiguskoormusest langeb tööealisele elanikkonnale, mis väljendub nii haiguse tõttu kaduma läinud töötundides, varases pensionilejäämises kui ka kõrges suremuses tööealise elanikkonna hulgas,“ selgitas Simson, „rahvastiku vananemine ja ning tööealise elanikkonna osakaalu vähenemine on tõsiseks riskiks ühiskonna ja majanduse jätkusuutlikkusele. Seetõttu muutub töötervise edendamine üha tähtsamaks.“

Simson nentis, et töötajate tervisele tehtavaid kulutusi ei saa niisiis pidada pelgalt lisahüveks ja erisoodustuseks ning seega oleks mõistlik eelnõu menetlemisega edasi minna.

Keskerakonna Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu läbis esimese lugemise 8. mail käesoleval aastal. Täna oli Riigikogu suures saalis arutlusel Sotsiaaldemokraatliku erakonna samasisuline eelnõu.
 

Tagasiside