Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon annab tänasel lastekaitsepäeval Vabariigi Valitsusele üle eelnõu, mille eesmärgiks on töötada välja seadusmuudatus, mis vabastaks tööandja 13-18 aastaste õpilasmalevas töötavatele noortele makstava töötasu pealt tasutavast sotsiaalmaksust. Keskfraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul aitaks selline samm suurendada õpilasmalevate kohtade arvu, kasvatades seeläbi noorte võimalusi.

„Malevasuvi Eestis on peagi algamas. Kahjuks tuleb aga taaskord tõdeda, et malevakohti on vähem kui tahtjaid, mistõttu peavad paljud noored leidma endale suveks maleva asemel mõne muu tegevuse. Leiame, et õpilastele suviste malevatöökohtade loomise soodustamiseks tuleks tööandjad õpilasmalevlaste eest sotsiaalmaksu maksmisest vabastada,“ sõnas Mailis Reps.

Repsi sõnul on juba aastaid kestnud olukord, kus vabad malevakohad täituvad mõne tunniga, jõudes seisu, kus käesoleval aastal täitusid malevakohad lausa mõnekümne minutiga. Paraku on endiselt malevasse minna soovijaid rohkem, kui pakutavaid kohti.

„Nii on näiteks Tallinnas 6.–8. klasside õpilastele sobivate rühmade ootejärjekorras 436 noort, kes pääsevad malevasse vaid juhul, kui mõni koht vabaneb. Hämmastav on tegelikult see, et Keskerakond algatas samasisulise eelnõu juba 2011. aastal, mil see läbis ka esimese lugemise, kuid jäi siis aastateks sahtlisse. Aastal 2012 aga teatas tollane haridus- ja teadusminister, et ta teeb ettepaneku kehtestada noorte töökohtade arvu suurendamiseks noortemalevate tööandjatele sotsiaalmaksu soodustuse. Ka see ettepanek ununes kiirelt,“ mainis Reps.

„Selleks, et meie noored oleksid iseseisvamad ning saaksid edaspidi tööturul paremini hakkama, vajavad nad töökogemust. Meie võimuses on malevakohtade tekkimist suurendada. Lihtsalt riik peab siinkohal näitama omapoolset initsiatiivi,“ lõpetas Mailis Reps.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
[email protected]
Tel 53 474 246

Tagasiside