Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon algatas täna Riigikogus riiklike peretoetuste seaduse muutmise, mille eesmärgiks on tõsta lapsehooldustasu 600-lt kroonilt 3000 kroonini kuus.

Keskerakonna fraktsiooni liige, endine sotsiaalminister Jaak Aab ütles, et eelnõu algatajate eesmärk on tõsta lapsehooldustasu kuni 3 a lapse eest alates 2008. aastast 3000 kroonini kuus.

„Suurem toetus peredele peale vanemahüvitise saamise perioodi lõppemist võimaldab perel paremini katta laste kasvatamisega seotud kulutusi,” selgitas Aab. „Kõrgem lapsehooldustasu võimaldab katta lapsehoiukulusid ning vanemal on valikuvabadus, kas minna tööle (osalise või täiskoormusega) või olla lapsega kodus. Seepärast aitab lastehooldustasu tõstmine lapsevanematel paremini ühitada töö- ja pereelu.”

Lapsehooldustasu makstakse alates vanemahüvitise maksmise lõppemisest kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Praegu kehtiva lapsehooldustasu suurus on 600 kr kuus.

Lapsehooldustasu makstakse nii töötavale kui mittetöötavale vanemale. Kui vanem töötab, on lapsehooldustasu eesmärk osaliselt kompenseerida kulusid lapsehoiule. Mittetöötavale vanemale on tegemist asendussissetulekuga.

Lapsehooldustasu saajaid kuni 3 a lapse eest on ligi 28000, tasu tõus 3000 kroonini kuus toob kaasa lisakulu ligi 700 miljonit krooni aastas.

Tagasiside