Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon esitas täna Riigikogu menetlusse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatused, millega laiendatakse tasuta koolilõunat saavate õpilaste ringi gümnaasiumi lõpuni.

„Noortel meestel ja naistel on selles vanuses koolipäevade pikkus tihti pärastlõunani ning nende kasvav organism nõuab oluliselt enam toitu,” ütles endine haridusminister Mailis Reps.

Repsi sõnul ei tohiks koolitoitu käsitleda vaid kui sotsiaalabi küsimust, mille saamise aluseks peetakse peamiselt vanemate rahapuudust.

„Kompenseerides koolitoitu sihtotstarbeliselt otse riigieelarvest välistatakse asjaolu, et abi ei jõua tegelikult abi vajava lapseni nagu seda paraku sotsiaalabi puhul tihti juhtub,” selgitas Reps. „Korralik koolitoit on kõigi laste tervise huvides, mille saamine ei pea sõltuma vanemate toitumisharjumustest.”

Keskerakonna algatusel on varem kindlustatud alates 01. septembrist 2002 tasuta koolitoit 1 – 4 . klassi õpilastele ning seejärel 2006. aasta 1. jaanuarist tasuta koolitoit 1-9. klassi õpilastele.

2006. aasta 1. septembrist kindlustab riik kutsekooli õpilastele vähemalt ühe sooja toidukorra päevas ning vajadus sarnase toetuse järele gümnaasiumi astmes on selgelt märgatav.

Haridus- ja Teadusministeeriumi andmeil on prognoositav õpilaste arv 2007. a. 1. septembril 1.-12. klassis 155 555. Arvestuslik koolitoidu maksumus on täna ca 15 krooni, gümnaasiumi astmes 18 kroonini. Koolitoidu rahaliste vahendite vajadus 2007/2008 õppeaastaks on 427 miljonit krooni.

„Kuna riigieelarvesse on laekunud vahendeid prognoositust rohkem, võimaldab see koolitoiduks vajalikud rahalised vahendid eraldada 2007.a. lisaeelarvest,” märkis Reps.

Tagasiside