Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna peretoetuste muutmise seaduse eelnõu, mis taastaks riikliku ranitsatoetuse maksmise.

„Koolitoetuse maksmine lõpetati riigieelarve kriisi tõttu 2008. aasta lõpus ning nüüd tasuks valitsusel kaaluda äravõetu taastamist,“ märkis Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps. „Jätkuvalt kiire hinnatõus puudutav kõige enam lastega peresid ning just seepärast peabki riik neile laste kasvatamisel abikäe ulatama.“

Endise haridusministri sõnul on kooliaasta algusega seonduvad kulud peredele märkimisväärne väljaminek ning ranitsatoetus oleks toime tulekuks suureks abiks. „Erinevad ajalehed-ajakirjad analüüsivad iga sügise alguses, et lapse kooli saatmine on väga kulukas ning kokkuhoiuvõimalused minimaalsed,“ lisas Reps.

„Loodan, et koalitsioonierakonnad toetavad ranitsatoetuste taastamist, sest nii anname praegustele ja tulevastele lapsevanematele sõnumi, et riik väärtustab lapsi,“ lõpetas Reps.

Keskerakonna fraktsiooni esitatud eelnõu taastaks kooliõpilaste iga-aastase ranitsatoetuse alates 7. eluaastast kolmekordses lapsetoetuse määras.

Tagasiside