Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna sotsiaalmaksuseadust muutva eelnõu, mille eesmärk on tööhõive parandamine, töö kaotanud inimeste tööle rakendumise soodustamine ning majanduse elavdamine.
 
„Meie ettepanek on uue töökoha loonud tööandja vabastada sotsiaalmaksust, mida tasuks tema eest riik,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees  Kadri Simson. „Et saada maksuvabastust, peab uus töötaja olema eelnevalt kolm kuud töötuna ametlikult registreeritud ning sotsiaalmaksu vabastus kehtib 12 kuud alates töölevõtmise hetkest.”
 
Simson ütles, et olukorras, kus igal nädalal lisandub ligi 2500 uut töötut ei ole riigi senised meetmed töökohtade loomisel ega töötute rakendumisel olulisel moel abi toonud.
 
„Keskerakonna ettepanek on alternatiiv tänasele riigipoolsele palgatoetusele, mida makstakse maksimaalselt kuus kuud ning mille saamise võimalusi on plaanis laiendada, kuid seda jätkub siiski vaid paarile tuhandele töökohale,“ ütles Simson. „Tööandjale oleks sotsiaalmaksuvabastus oluline kergendus, mis võimaldab tal jätkata oma tegevust, seadusmuudatus motiveerib ühtlasi uute töökohtade loomist. Samuti, et kehvades majandustingimustes ellu jääda, on tööandjad sunnitud otsima võimalusi, kuidas hoida kõrvale maksude maksmisest.“
 
 
 
 
Simson ütles, et eelnõu aitab ennetada olukordi, kus inimesi võetakse tööle nö mustalt, tagamata neile Haigekassa kindlustuskaitstust ega pensionistaaži. Samuti on oluline väärtuste muutmine, kus töötuna kodus olevast ja abiraha saavast inimesest saab taas maksumaksja.
 
 
 
 
 
Tagasiside