Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna seadusmuudatuse, mis tagaks vanaduspensionäridele abikaasa surma korral lesepensioni. Pensioni saamise tingimuseks on, et abielu peab olema kestnud vähemalt 16 aastat ning koos on kasvatatud vähemalt ühte last. Eelnõu algataja Mihhail Stalnuhhini sõnul suurendab antud seadus üksikute pensionäride sissetulekut ja aitab väärtustada abielu.

„Keskerakond on seisukohal, et Eesti pensionid peavad selgelt kasvama ning tegelikkuses oleks vaja erakorralist pensionitõusu. Paraku ei plaani valitsuskoalitsioon taolist sammu astuda. Siinkohal tuleb appi meie pakutav lesepension, mis annab mingigi võimaluse raskel ajal paremini toime tulla,“ sõnas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Mihhail Stalnuhhin.

Stalnuhhin lisas: „Statistika kohaselt jääb Eesti 65-aastastel naistel elada keskmiselt veidi enam kui 18 aastat. Sama vanadel meestel aga viis aastat vähem. Seega tuleb naistel keskeltläbi viis aastat lesepõlve pidada. Üksi jäävatel pensionäridel toimub järsk elustandardi langus, mida aitaks veidigi kompenseerida meie poolt väljapakutava lesepensioni kehtestamine.“

Stalnuhhini sõnul võrduks lesepensioni väärtus surnud abikaasa pensioni suurusega. Inimesele ei määrata lesepensioni juhul, kui see on isiku pensionist väiksem. Lesepension määratakse eluajaks.

Eelnõu kohaselt jõustuks seadus 2017. aasta alguses.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Lisainfo:
Mihhail Stalnuhhin
Tel 631 6449

Tagasiside